„My i Krasnoludki” – nowy termin spektaklu!

Dlaczego należy wspierać teatr amatorski? Bo to lokalna inicjatywa, w którą zaangażowali się całym sercem Wasi znajomi, sąsiedzi, przyjaciele, rodzina i nauczyciele! Nie każdego dnia można na scenie zobaczyć swoją ciocię, brata, mamę czy panią od polskiego. A w Starym Sączu można! Dlatego już dziś zapraszamy na spektakl familijny „MY I KRASNOLUDKI” Jana Wilkowskiego, przygotowany przez aktorów Sceny Teatralnej przy Starosądeckim Sokole.

7.12.2023 r. (czwartek) o godz. 17:00.

Bilety z cenie 25 zł do nabycia online www.ekobilet.pl/ckis oraz w informacji turystycznej, Rynek 5.

„MY I KRASNOLUDKI” Jana Wilkowskiego – spektakl familijny

Scena Teatralna przy SOKOLE w Starym Sączu

Reżyseria: Janusz MICHALIK

Obsada: Monika DOMINIK, Danuta KŁODNICKA, Monika KORONA, Agata KOSZKUL-GOMUŁKA, Anna PLATA, Sandra PUSTUŁKA, Anna SKALSKA,  Agnieszka SZNAJDER, Monika TWARDOWSKA, Zofia WYGODA, Maria DETKA, Zbigniew DZIEDZIC, Zbigniew KUKLA, Marek MARCZYK, Janusz MICHALIK, Grzegorz NIESPOREK

Pełna humoru opowieść dla najmłodszych, ale też i dla dorosłych widzów. Mówi o sile wyobraźni w chwili zwątpienia i kryzysu. Ukazuje też pracę aktorów od kulis.

Trwają żmudne próby do spektaklu „Sierotka Marysia i krasnoludki”. Aktorzy mają już dość i szukają wymówek, żeby wymigać się od pracy, reżyser rozpaczliwie szuka sposobów, żeby ich zmotywować. Wszechobecny marazm i nudę przełamują… krasnoludki. Nie są to żadne lalki, tylko prawdziwe skrzaty, które trochę przysnęły (tak na jakieś kilkaset lat), a kiedy ledwo otworzyły oczy, natychmiast wpadły w wir niespodziewanych okoliczności. Nie dość, że reżyser natychmiast chce je włączyć do obsady przedstawienia, to jeszcze pozostali pracownicy zacierają ręce, żeby zrobić z nich tanią siłę roboczą. Są też tacy, którzy chcą się szybko wzbogacić krasnoludzkim skarbem, albo wykraść tajną księgę Koszałka Opałka…

Czy ludzie i krasnoludki mają szansę na szczerą przyjaźń, pozbawioną złych intencji? Do czego może doprowadzić zderzenie wyidealizowanej baśni ze światem, w którym nie brak problemów? Tego dowiemy się oglądając spektakl – ale też aktywnie uczestnicząc w akcji przedstawienia, które jest drugą realizacją nowopowstałej przy Sokole w Starym Sączu Sceny Teatralnej.

Śledź nas również na

Centrum Kultury i Sztuki
W staryM sączu

Rynek 5, 33-340 Stary Sącz

tel. 18 446 16 41