Miś Uszatek na Mikołajki!

Słyszeliśmy, że Św. Mikołaj grzecznym dzieciom i grzecznym rodzicom w tym roku wiezie na saniach prezent wspólnego obcowania ze sztuką!

6 grudnia o 17:00 zapraszamy na spektakl familijny „WIELKA ZAGADKA MISIA USZATKA” Macieja Wojtyszki, przygotowywany przez Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu i wyreżyserowany przez Janusz Michalik.

Inspiracją do powstania sztuki była postać Misia Uszatka, stworzona przez Czesława Janczarskiego (autora) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustratora), będąca klasyką polskiej literatury dziecięcej. Autor sztuki, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru. To opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

Miś Uszatek bardzo lubi gry zainstalowane na telefonie. Ta rozrywka przesłania mu cały świat. Nie chce spotykać się ze znajomymi. Kiedy przyjaciele przynoszą specjalnie dla niego upieczony tort, chętnie zjada kawałek, ale szybko wraca do swojego ulubionego zajęcia. Pajacyk, Zajączki i Słoń decydują się zabrać misia do lekarza. Stary Wróbel znajduje radę, ale by leczenie się udało, trzeba obmyślić sprytny plan, dzięki realizacji którego Uszatek odkryje świat o wiele piękniejszy od wirtualnej rzeczywistości.

Zapraszamy na najnowszą 362. premierę Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, w 101. sezonie jego działalności. Barwny, pełen muzyki spektakl familijny dla najmłodszych widzów, ale również dla widzów dorosłych, którzy z sentymentem zechcą spotkać się z bohaterem swoich dobranocek i jego sympatycznymi przyjaciółmi.

Obsada: Dominika ROLA, Zuzanna MAGIERA, Antonina MAGIERA, Zofia OBRZUD, Filip DROŻDŻ, Mieczysław FILIPCZYK, Iwona ZNAMIROWSKA, Monika ZAGÓROWSKA.

Bilety w cenie 25 zł dostępne w sprzedaży internetowej:

Śledź nas również na

Centrum Kultury i Sztuki
W staryM sączu

Rynek 5, 33-340 Stary Sącz

tel. 18 446 16 41