Koncert charytatywny na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji

Zdjęcia z koncertu: Paweł Ferenc

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym SączuNomina Rosae and Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej zapraszają na koncert charytatywny w starosądeckim Sokole na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii u Turcji.

SOBOTA, 4 MARCA 2023, godzina 18:00

Pomagamy ofiarom tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera spustoszyło południową Turcję i północną Syrię. Wstrząsy były odczuwalne także w sąsiednich krajach. Ponad 41,000 osób straciło życie, a kolejne dziesiątki tysięcy straciły dorobek całego życia. Polska Akcja Humanitarna przekaże pilną pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku kataklizmu. Zespół reagowania natychmiastowego dotarł już do najmocniej poszkodowanego regionu. PAH współpracuje przy udzielaniu wsparcia z lokalnymi partnerami.Najpilniejsze potrzeby to zapewnienie bezpiecznego, ciepłego schronienia – wielu domom grozi zawalenie, dochodzi do wielu wstrząsów wtórnych – jak i żywności czy artykułów higienicznych. Już 6 lutego PAH uruchomiła zbiórki na pah.org.pl oraz portalu siepomaga.pl, aby zebrać środki niezbędne do sfinansowania udzielenia natychmiastowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi z Turcji i Syrii.

Wpłat można dokonywać również przelewem tradycyjnym (numery rachunków PAH w Alior Bank S.A. poniżej) z dopiskiem Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji/SyriiWpłaty w:

PLN: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
IBAN: PL02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
SWIFT KOD: ALBPPLPW

Na scenie starosądeckiego Sokoła wystąpi Wassim Ibrahim. Kompozytor, instrumentalista, wokalista. Pochodzi z Damaszku w Syrii, ale od 7 lat mieszka i tworzy w Krakowie. Muzyczną przygodę rozpoczął w wieku sześciu lat, grając na flecie i lutni, ale profesjonalną karierę rozpoczął w 2012 r. jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, gdzie wykładał historię muzyki, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu. Był wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Viterbo, La Crosse, Wisconsin, USA i Wisconsin University, La Crosse, Wisconsin, USA. Na Akademii Muzycznej w Krakowie uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej.

Na co dzień Wassim Ibrahim współpracuje z wieloma muzykami, koncertuje od Dubaju po Kalifornię, współtworzy projekt Nasmeh z polską śpiewaczką Aleksandrą Zawłocką i meksykańskim perkusistą Tomasem Celisem Sanchezem. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka datków, którą w całości przekażemy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej dedykowane dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.


Uwaga: Organizatorzy, współorganizatorzy, wolontariusze, obsługa techniczna i artyści nie pobierają wynagrodzenia z tytułu organizacji wydarzenia.

Śledź nas również na

Centrum Kultury i Sztuki
W staryM sączu

Rynek 5, 33-340 Stary Sącz

tel. 18 446 16 41