3. Peryfriada Beskidzka Kanikuła Filmowa

4 sierpnia rozpocznie się 3.Peryferiada Beskidzka Kanikuła Filmowa – jedyny w swoim rodzaju, bezpretensjonalny festiwal filmowy poświęcony twórczości związanej z prowincją i peryferiami kina. Festiwalowe wieczory, rozmowy z artystami oraz to, co zobaczymy na ekranie, będą upływać w rytmie „slow”. Kinowe fotele zamieniamy na leżaki, stoliki na pobielone skrzynki, salę kinową na otwartą przestrzeń pod dachem nieba.

Prezentujemy publiczności historie zwyczajne, małomiasteczkowe, prowincjonalne. Nie zamykamy się w żadnych granicach geograficznych. Skupiamy się na obrazach prowincji całego świata. Przez proponowany repertuar pragniemy wzbudzić w naszych widzach uważność na samych siebie i na drugiego człowieka.

„Nasze” filmy odbiegają od produkcji, które chcą, bądź muszą się podobać. Zależy nam na ciepłej i otwartej atmosferze oraz dosyć luźnej formule, którą tworzymy w ogródku filmowym przy Galerii IMO.

Peryferiada pozwala oderwać się od codzienności, na chwilę uciec w magiczny świat filmu. Projekcje filmów i wydarzenia towarzyszące – w tym spotkania z aktorami i reżyserami – odbywają się wieczorami. W przedsprzedaży internetowej, oprócz karnetów i biletów dziennych, dostępne są bilety weekendowe (pt-sb-nd), które możecie nabyć TUTAJ.

Śledź nas również na

Centrum Kultury i Sztuki
W staryM sączu

Rynek 5, 33-340 Stary Sącz

tel. 18 446 16 41